Co Vás čeká

Dentální hygiena je oborem, který se zabývá především zdravím ústní dutiny a estetikou chrupu.
Hlavní příčinou většiny problémů v dutině ústní je zubní plak, nebo-li povlak. Bakterie zubního povlaku způsobují mimo jiné zánět dásní projevující se jejich krvácením, nepříjemným zápachem z úst a občas i bolesti dásní. Bakterie zubního povlaku také naleptávají a zeslabují zubní sklovinu a tím způsobují zubní kaz. Neléčený zánět dásní může vést až k paradentóze. Postupnou mineralizací ze slin vzniká z nedočištěného povlaku i zubní kámen.

Zubní hygienistka Vám pomůže nejen se zbavit zubního kamene a zubního plaku a dalších potíží, jako např. pigmentací zubů, bolestivých dásní, citlivých zubů nebo jejich krčků, ale poradí Vám co dělat aby byly Vaše zuby a ústní dutina vždy zdravé a v kondici.

Dentální hygiena není jen prevencí ke zdravým zubům a dásním, ale i cestou ke krásnému úsměvu. Pravidelná návštěva hygienistky předchází možným zánětům a vznikům kazů. Hygienistka Vás také navede na správnou cestu v oblasti domácí hygieny. Dentální hygienista poradí jak správně používat zubní kartáček i ostatní pomůcky a přípravky ústní hygieny a navede Vás tak na správnou cestu v oblasti domácí péče o chrup.

Většina lidí se návštěvě zubního lékaře vyhýbá, protože mají strach už jen ze zvuku vrtačky. Budete-li dodržovat správnou ústní hygienu, předejdete nepříjemným problémům se zuby a dásněmi a nebudete již muset navštěvovat zubního lékaře s obavami.

Ordinace
Ordinace dentální hygieny